Magnetoterapie

Podobně jako elektropunktura, tak i magnetická terapie vychází z čínské medicíny. Na východě je používána již stovky let, k nám se ale dostala až před několika desetiletími.

Princip této terapie lze jednoduše vysvětlit. Každá buňka v těle má vlastní elektrický náboj, který je vnímavý na magnetické pole. Pokud je organismus vystaven velké zátěži, ať už v podobě fyzické námahy nebo nemoci, může dojít k narušení energetické rovnováhy v buňce. Aplikací magnetoterapie, podrobně tedy díky magnetickým polím, lze dosáhnout obnovení této rovnováhy.

V organismu dojde nejprve k rychlejší cirkulaci krve, a tím i k intenzivnějšímu přenosu kyslíku erytrocyty. Díky tomu dojde k rozšíření cév a následnému zlepšení iontové výměny a zvýšení tělesné teploty.

Magnetoterapie je vhodná jak preventivně, tak jako pomocná léčebná metoda, která zpomaluje rozvoj akutního problému. Snižuje bolestivé symptomy, eliminuje problémy způsobující otoky, zlepšuje pohyblivost, přispívá k termoregulaci a rychlejšímu zotavování po úrazu.

Mezi nejčastější důvody využití patří: dysplazie loktů a kyčlí, bolesti kloubů a páteře, artróza, chronické kulhání, ekzémy, spondyloartróza, poúrazové stavy, hojení fraktur, …

Magnet je možné si u nás pro domácí léčbu zapůjčit.